ÚVOD


Oslava 100. výročí založení SDH Skochovice

26.května od 12 hodin v "Klubu Lávka" ve Skochovicích oslavujeme!
Proběhnou ukázky práce s technikou (požární útok, kynologie, CCS Cobra, dopravní nehoda, čluny na řece, lezecká skupina, požár auta...), soutěže pro děti, živá i reprodukovaná hudba. Bohaté občerstvení je připraveno!

 

 

Vítáme Vás na našich webových stránkách

Tento web vznikl za účelem lepší informovanosti veřejnosti o fungování sboru dobrovolných hasičů. Pokud máte připomínky k webovým stránkám, případně jiné náměty napište nám na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

 

Historie

V roce 1911 byl přidělen obnos 2.033 korun a 66 haléřů ke zřízení „Dobrovolného sboru“. Zednický mistr K. Kačírek za 1.100 korun provedl stavbu hasičské zbrojnice a zároveň byly učiněny kroky k zakoupení stříkačky a výzbroje pro sbor. Po přihlášení více než 20 členů byla dne 10. března 1912 svolána zatímní předběžná porada občanů skochovických. V této bylo usneseno žádati o povolení sboru ve Skochovicích a přijaty stanovy. Již 17. března 1912 byly stanovy zadány k císařskému královskému místodržitelství a vzaty na vědomí jím, dle sem došlého oznámení, dne 28. března 1912 č. 1568, čímž vlastně Ustanovení sboru dobrovolných hasičů stalo se skutkem...